Kurs nurkowania w aquparku - niezbędne wyposażenie

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiał się nad tym, czy nie zrobić sobie kursu nurkowania. W końcu, kto by nie chciał popływać wśród raf koralowych lub wraków statków? Tak naprawdę realizacja tego marzenia jest o wiele prostsza niż się wydaje. Wystarczy zapisać się na odpowiedni kurs w aquaparku. Wykwalifikowany instruktor nauczy cię wszystkiego, co powinieneś umieć, aby móc swobodnie zagłębiać się w podwodny świat. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym, bez czego nurkowanie nie byłoby możliwe, mianowicie – o odpowiednim sprzęcie. Dzisiaj opiszemy, co powinno znaleźć się w niezbędnym wyposażeniu aquaparku, który prowadzi kurs nurkowania.

Pora zdobyć uprawnienia nurka i wyruszyć w wielką podwodną przygodę! Oczywiście zanim przejdziemy na kolejne poziomy zaawansowania, musimy odbyć podstawowy kurs nurkowy, który stanowi fundament dla kolejnych etapów, jak nurkowanie głębokie, nawigacyjne lub wrakowe. W przypadku bardziej zaawansowanego trybu używany sprzęt i wyposażenie będą się między sobą różnić, my jednak zajmujemy się dzisiaj podstawowym kursem nurkowym, jaki można odbyć w przeciętnym aquaparku i który kończy się otrzymaniem specjalnego certyfikatu nurkowego.

W co się zaopatrzyć?
Każda osoba, która zapisze się na kurs nauki nurkowania w aquaparku, na czas trwania szkolenia otrzymuje z reguły kompletny sprzęt nurkowy, jednak należy zaznaczyć, że najczęściej maska, fajka i płetwy nie są w niego wliczane. Tak więc decydując się na kurs, najlepiej samemu zaopatrzyć się we wspomniane wyżej elementy. Pamiętaj, aby przed dokonaniem zakupu koniecznie przymierzyć maskę. Należy sprawdzić czy przy wciąganiu powietrza nosem, maska przysysa się do twarzy oraz czy jej nos nie przylega zbyt szczelnie, co może utrudnić proces zanurzania. Z kolei fajka rurkowa powinna być dopasowana do naszego kształtu głowy a ustnik do naszego podniebienia. Upewnij się, że zaworki są dobrej jakości, ponieważ raczej nie chcesz mieć później trudności z wydmuchiwaniem wody z fajki. Płetwy to już bardziej skomplikowana sprawa, ponieważ ceny i materiały znacznie różnią się między sobą w zależności od przeznaczenie i poziomu zaawansowania. Dla początkujących jednak zupełnie wystarczy, jeśli płetwy będą miękkie i pozwolą na prawidłową pracę nóg.

Sprzęt dla kursanta
Pozostałe elementy wyposażenia kursant otrzymuje w aquaparku w trakcie trwania ćwiczeń. Chodzi tu głównie o podstawowy sprzęt powietrzny, do którego zalicza się kamizelkę ratowniczo-wyrównawczą lub skrzydło, butle i zestawy butlowe oraz automaty oddechowe. Wspomniana kamizelka ratownicza-wyrównawcza to obecnie absolutnie obowiązkowe wyposażenie, które w znacznej mierze podnosi poziom bezpieczeństwa. Ponadto, kamizelka umożliwi odpowiednie wyważenie się na dowolnej głębokości, co zwiększa koordynację ruchową i tym samym komfort nurkowania. Automat oddechowy z kolei umożliwia samo nurkowanie, dlatego bez niego raczej nie zbadamy dna basenu. Aquapark powinien posiadać specjalny basen z odpowiednią głębokością, który pozwoli na przeprowadzenie efektywnego szkolenia. Warto upewnić się również, czy sprzęt używany w danym aquaparku jest regularnie serwisowany.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 784

E-mail: kontakt@aquaparklesna.pl

Na stronie znajdziecie porady dotyczące najlepszych kierunków z atrakcjami wodnymi w Polsce i na świecie. Wskazówki na temat najlepszych aquaparków dla dzieci.