Siatkówka w wodzie - atrakcja dla starszych dzieci i nie tylko!

Mecz siatkówki to świetna opcja rekreacyjna, dlaczego więc nie rozegrać pojedynku na basenie? W wodzie frajdy jest zdecydowanie więcej a przy okazji odbywamy o wiele bardziej wymagający trening. W końcu kto powiedział, że na basenie można tylko pływać? Siatka wodna to doskonała dyscyplina sportowa dla wszystkich, niezależnie od wieku. Można pograć wspólnie z rodziną lub wziąć udział w rozgrywkach turniejowych, wszystko zależy od tego, jak bardzo zaangażujesz się w ten sport. Spróbuj i przyjdź do aquaparku a zobaczysz, że po rozegraniu jednego meczu, od razu zakochasz się w wodnej siatkówce.

W każdym porządnym aquaparku jest możliwość rozegrania meczu siatkówki, gdzie boiskiem jest zwyczajnie basen. Jest to świetne urozmaicenie tradycyjnej siatkówki, pozwalające na odrobinę szaleństwa, które na normalnym boisku skończyłoby się kontuzją. Możemy więc rzucać się na piłki z pełnym poświęceniem, wiedząc, że woda zamortyzuje nasze akrobacje. Jest to idealna opcja na rodzinne popołudnie pełne zabawy. Można również zabrać się za siatkówkę w wodzie na poważnie i wziąć udział w rozgrywkach, zdobywając ze swoją drużyną kolejne mistrzostwa. W różnych Aquaparkach rozgrywane są turnieje, które pozwolą konkurować wam o pierwsze miejsce, dodając meczom odrobiny adrenaliny.

Jaki sprzęt jest potrzebny?
Do rozegrania meczu piłki siatkowej w wodzie będziemy potrzebować kompletnej pływające siatki z pływakami. Rama powinna być wykonana z aluminium. Ważne jest, aby łatwo się składała. Niektóre aquaparki mają specjalnie wydzielone boiska, jednak najwygodniejszą opcją jest po prostu rozłożenie siatki na czas meczu. W ten sposób dany basen może spełniać kilka funkcji, zaspokajając zróżnicowane wymagania klientów. W siatkówkę wodną gramy trochę inaczej niż w piłkę wodną, gdzie zanurzenie jest zdecydowanie głębsze. Dla zachowania właściwej siatkówce dynamiki, lepiej jest, gdy gracze zanurzeni są poniżej pasa. Z tego względu, że woda w basenie jest dość płytka nie musimy potrafić pływać, by móc rozegrać mecz siatkówki wodnej. Gramy w dwu- lub czteroosobowych składach przerzucając piłkę na drugą stronę siatki tak, aby przeciwnicy nie mogli jej odbić.

Korzyści z grania w wodną siatkówkę
Miłośnicy uprawiania sportów aerobowych lub grania w piłkę, raz na jakiś czas powinni przenieść swój trening na basen. Dlaczego? Otóż dyscypliny, które wymagają od nas częstego skakania grożą powstaniem różnego rodzaju mikrourazów i kontuzji. Trening w wodzie jest o tyle bezpieczny, że ta amortyzuje wszelkie wstrząsy, zupełnie eliminując ryzyko powstania urazu. Jest to zatem świetna opcja dla osób z drobnymi kontuzjami, które normalnie nie mogłyby pozwolić sobie na tego rodzaju aktywność. Sport ten wpływa również pozytywnie na naszą ogólną kondycję, ponieważ na basenie musimy dodatkowo pokonywać opór wody, co wiąże się ze wzmożonym wysiłkiem fizycznym. Oczywiście podczas gier zespołowych i rywalizacji łatwiej zmotywować się do intensywniejszy ćwiczeń tak, więc możemy być pewni, że regularne grywanie w piłkę siatkową w wodzie szybko pomoże pozbyć się nam zbędnych kalorii oraz widocznie wysmukli nasze ciało.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 784

E-mail: kontakt@aquaparklesna.pl

Na stronie znajdziecie porady dotyczące najlepszych kierunków z atrakcjami wodnymi w Polsce i na świecie. Wskazówki na temat najlepszych aquaparków dla dzieci.