Aquapark Oravice na zachodniej stronie Tatr

Tuż przy granicy z Polską, na Słowacji, można znaleźć malowniczo rozlokowany kompleks basenów termalnych. Oravice to idealny cel podróży dla Polaków chcących wypocząć po zachodniej stronie Tatr. W tutejszym aquaparku spokojnie dogadamy się z obsługą w języku polskim oraz uregulujemy płatności w rodzimej walucie. Polacy to w zasadzie główni, docelowi klienci, tak więc możemy liczyć tu na wiele udogodnień i trochę mniejszy od naszej rodzimej strony Tatr turystyczny ścisk. Jeśli więc marzy Ci się wypoczynek w krystalicznie czystej wodzie, pośród górskich szczytów, koniecznie wybierz się do Aquaparku Oravice!

Aquapark Oravice znajduje się u stóp wspaniałego szczytu Osobita, tuż u wylotu Doliny Cichej. Miejscowość otoczona jest przepięknymi lasami, z których dojrzeć można Skoruszyńskie Wierchy i gdzie ciągnie się Kotlina Orawicka. Pośród tych cudownych warunków przyrody mieści się Meander Thermal, czyli Aquapark Oravice. Należy zaznaczyć, że nie jest to zwykły basen. Znajdziesz tu również leczniczą wodę geotermalną oraz mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Gorąca, zdrowotna woda sprawia, że baseny są dostępne całym rokiem, o każdej porze roku. Nie ma lepszego miejsca, na wypad rodzinny.

Wody geotermalne i ich wpływ na zdrowie
Źródła termalne to nic innego, jak miejsca, z których wypływa woda termalna. Jej temperatura jest wyższa od 20 stopni C. Powstanie źródeł termalnych na terenie Polski czy Słowacji wiąże się z głęboką infiltracją wód opadowych, które ogrzewane są ciepłem Ziemi, po czym wydostają się na powierzchnię dzięki ciśnieniu hydrostatycznemu. W Oravicach, woda termalna wypływa z głębokości aż 1611 metrów i ma temperaturę 58 stopni C. Aby napełnić nią tutejsze baseny o łącznej powierzchni 1545 metrów trzeba schodzić ciecz do 38-28 stopni C. Należy podkreślić, że jest ona wysoce zmineralizowana – zawiera sód, wapno, magnez, siarkę i bardzo dużo żelaza. Nic więc dziwnego w tym, że woda w Aquaparku Oravice uważana jest za jedną z lepszych wód, która ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Ze względu na swój wyjątkowy, chemiczny skład, woda ta wykorzystywana jest w balneoterapii, działającej relaksacyjnie na mięśnie i bóle. Ponadto, wody geotermalne wykorzystuje się również do leczenia chorób układu nerwowego, chorób reumatycznych i chorób nerek oraz układu moczowego.

Jakie czekają nas atrakcje?
Trzeba przyznać, że fani wodnych zabaw będą mieli w czym przebierać. Do jednej z popularniejszych atrakcji należą Sztuczne Fale, które pozwalają przeżyć morską nawałnicę w samym sercu gór. Trzeba przyznać, że produkowane sztucznie fale w basenach potrafią być naprawdę wysokie, co pozwala na szaleńczą zabawę we wzburzonych wodach. Następnie trzeba koniecznie udać się na zjeżdżalnię wodną o długości aż 100 metrów! Każdy będzie cieszył się długą jazdą w ciepłych wodach. Ponadto znajdziemy tu bicze i gejzery wodne, które pozwolą poczuć się jak pod prawdziwym wodospadem. Co więcej, tego rodzaju urządzenia mają zbawienny wpływ na nasze spięte mięśnie. Dla spragnionych większego relaksu, Aqupark Oravice proponuje szeroki wybór masaży oraz możliwość skorzystania z sauny.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 784

E-mail: kontakt@aquaparklesna.pl

Na stronie znajdziecie porady dotyczące najlepszych kierunków z atrakcjami wodnymi w Polsce i na świecie. Wskazówki na temat najlepszych aquaparków dla dzieci.