Rodzaje zjeżdzalni w aquaparkach

Obecnie istnieje mnóstwo różnego rodzaju interesujących rozwiązań i pomysłów na zbudowanie zjeżdżalni wodnej. Chodzi przecież o to, żeby zapewniać swoim gościom nowe, niezapomniane wrażenia oraz wyprzedzać o krok konkurencję. Dlatego w różnych aquaparkach możemy znaleźć mnóstwo fantastycznych i niesamowitych zjeżdżalni wodnych, którymi przejazd przyprawi nas o gęsią skórkę lub przeniesie w kosmiczny świat. Dzisiejsze zjeżdżalnie to już nie tylko mnóstwo zakrętów i zmieniające się prędkości, ale również efekty multimedialne, świetlne i muzyczne. Co jeszcze możemy znaleźć w aquaparkach?

Chcąc w kliku słowach zdefiniować to, czym jest zjeżdżalnia wodna można stwierdzić, że jest to równia pochyła, która umożliwia swobodne przemieszczanie się w dół. Woda w urządzeniu zmniejsza tarcie, zapewniając przejażdżkę pełną radości. Dzisiejsze zjeżdżalnie mają najprzeróżniejsze kształty, jednak te najpopularniejsze to wciąż rury, rynny oraz ślizgawki. Można jeszcze wyszczególnić zjeżdżalnie zamknięte lub otwarte, co w dużej mierze uwarunkowane jest położeniem danego aquaparku. Na tego rodzaju urządzeniach można osiągnąć różną prędkość zjazdu, czym często reklamują się poszczególne baseny.

Zabawa ekstremalna

W klasycznych zjeżdżalniach nachylenie wynosi 13%, co pozwala na osiągnięcie prędkości 25km/h. Oczywiście zwykłe zjazdy nie zadowalają tych, którzy lubią mocniejsze wrażenia, dlatego wymyślono sposoby na to, żeby przejazdy zjeżdżalnią były szybsze i bardziej ekstremalne. Miłośnicy mocniejszych wrażeń mogą korzystać ze zjeżdżalni o większym nachyleniu, które osiągają pozycję niemal pionową oferując naprawdę duże prędkości. Do tego typu zjeżdżalni należy np. Anakonda, która może mieć formę rynnową lub rurową, zawsze jest jednak spiralna, co umożliwia osiąganie zróżnicowanych prędkości. Na bardziej odmienne doświadczenia możemy liczyć w zjeżdżalniach typu lejek, cebula bądź UFO, gdzie spotkać się możemy najczęściej z trzema etapami zjazdu: pierwszy to bardzo szybki zjazd rurą do lejka, drygi to dynamiczne wirowanie w kółko w lejku a trzeci to swobodny spadek do basenu. Do najszybszych zjeżdżalni należą jednak Turbo i Kamikadze, gdzie spadek wynosi aż 20%.

Multimedialne zjazdy

Coraz częściej możemy się również spotkać z efektami multimedialnymi w zjeżdżalniach. Specjalna technologia umożliwia wprowadzenie rozmaitych efektów świetlnych, jak flesze, światłowody, stroboskopy. Towarzyszą temu zwykle efekty dźwiękowe oraz wizualizacje uzyskane za pomocą technologii LED. W ten sposób możemy przenieść się w zupełnie inną rzeczywistość i poczuć się jak w tunelu kosmicznym. Wrażeń dodają kurtyny wodne, na których wyświetlane są obrazy w postaci np. paszczy lwa.

Tradycyjne zjeżdżalnie dla dzieci

Do zjeżdżalni dla dzieci możemy zaliczyć typowe słoniki, żyrafy i krótkie ślizgawki prostokątne, które przeznaczone są dla najmłodszych. Tego rodzaju zjeżdżalnie są niezwykle bezpieczne. Świetną opcją są ślizgawki przeznaczone dla całych rodzin, które posiadają jeden lub kilka torów, co pozwala na równoczesny zjazd grupy osób przy jednoczesnym korzystaniu z akcesoriów takich, jak pontony czy dywaniki.

Zobacz ofertę Parkwodnytychy.pl

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 784

E-mail: kontakt@aquaparklesna.pl

Na stronie znajdziecie porady dotyczące najlepszych kierunków z atrakcjami wodnymi w Polsce i na świecie. Wskazówki na temat najlepszych aquaparków dla dzieci.