Basen z dziką rzeką w Aquaparku Fala w Łodzi

Łódzki aquapark Fala jest jednym z największych parków wodnych, jakie istnieją w Polsce. Wyjątkowa architektura i dostępność wielu niesamowitych atrakcji sprawiają, że jest to świetne miejsce na wspólny wypad rodzinny lub na weekend ze znajomymi. Całość zaprojektowana jest na wzór palmiarni i oranżerii z początku XX w., co sprawia, że korzystając z usług basenu czujemy się, jakbyśmy pływali w tropikalnym ogrodzie. Wśród roślin i przeszklonych dachów znajduje się jedna z fajniejszych atrakcji aquaparku, jaką jest Dzika Rzeka.

Kliknij i poznaj ofertę Parkwodnytychy.pl


Przepiękna, przeszklona bryła łódzkiego aquaparku Fala skrywa w sobie moc atrakcji. Jedna z nich to basen z Dziką Rzeką. Jest to idealna wyjście dla tych, którzy nie mają ochoty pływać w tą i z powrotem w basenach sportowych, tylko z chęcią dadzą się porwać z nurtem sztucznej rzeki. Przecież chodzi o to, żeby w aquaparku móc się trochę rozerwać i spróbować rzeczy, które nie są zwyczajnie dostępne w normalnych basenach. Dzika Rzeka to znakomite miejsce zabaw dla wszystkich, bez względu na wiek. Satysfakcja gwarantowana.
 

Jak działa Dzika Rzeka?

Zazwyczaj tego rodzaju rozwiązanie działa tak, że symulator mechanicznie generuje szybkie prądy wodne, które powodują, że pływający w basenie mają wrażenie, że poddają się naturalnemu nurtowi rzeki. Jest to świetna, niecodzienna atrakcja, która stanowi widowiskowe urozmaicenie aquaparku. Niewiele polskich wodnych kompleksów może poszczycić się posiadaniem takiego rozwiązania. Jest to szczególna atrakcja pod tym względem, że pozwala poczuć się jak w prawdziwej dziczy bez konieczności opuszczania miasta. Wystarczy, że udamy się na basen lub łódzki aquapark Fala a będziemy mogli cieszyć się pełnym frajdy spływem rwącym nurtem dzikiej rzeki!

Dzika Rzeka w Fali

W łódzkim aquaparku Fala basen z Dziką Rzeką oferuje aż dwie zjeżdżalnie, dzięki którym poczujesz się jakbyś spływał prawdziwym, górskim potokiem. Pierwsza, pomarańczowa zjeżdżalnia charakteryzuje się silnym nurtem wody i posiada długość aż 26 metrów, szerokość 2 metrów i aż trzymetrową różnicę poziomów. Ta zjeżdżalnia jest przeznaczona do odbywania zjazdów na pontonach, co gwarantuje wspaniałą i bezpieczną zabawę. Warto zaznaczyć, że same pontony chronią gości aquaparku przed ewentualnym poobijaniem się, gdyby ci spływali bez zabezpieczenia, ponieważ nurt tej dzikiej rzeki jest naprawdę szybki. Oczywiście nad wszystkim czuwają wykwalifikowani instruktorzy i ratownicy, którzy pilnują, aby każdy kto zjeżdża był wyposażony w potrzebny sprzęt. Do zjazdu bez wspomagaczy przeznaczono łagodniejszą, czerwoną zjeżdżalnię, która znajduje się tuż obok pierwszej.

Posiada ona długość 19 metrów i dwumetrową różnicę poziomów. Po kilkudziesięciu minutach rozrywki związanej z pływaniem w basenie ze sztuczną falą lub basenie sportowym, basen z Dziką Rzeką będzie idealnym urozmaiceniem wypadku do aquaparku. Wybór spośród dwóch dzikich rzek pozwala przetestować swoje możliwości oraz doznać różnego poziomu prędkości nurtu. Wspaniała zabawa i niepowtarzalne wrażenia na wyciągnięcie ręki w samym centrum miasta. A zatem do zobaczenia w łódzkim Aquaparku Fala!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 784

E-mail: kontakt@aquaparklesna.pl

Na stronie znajdziecie porady dotyczące najlepszych kierunków z atrakcjami wodnymi w Polsce i na świecie. Wskazówki na temat najlepszych aquaparków dla dzieci.