Nauka pływania w aquaparku - o jakim sprzęcie należy pamiętać?

Gdzie można znaleźć lepsze miejsce do nauki pływania, jak nie w aquaparku? Specjalnie przystosowane do tego celu kąpieliska oraz wyspecjalizowani trenerzy pozwolą dobrać zajęcia odpowiednie do wieku i aktualnego poziomu zaawansowania. O ile w przypadku osoby dorosłej sprawa wygląda dość prosto, to w przypadku dziecka lub niemowlaka trzeba pamiętać o paru ważnych kwestiach, jakimi należy kierować się przy wyborze właściwego aquaparku.

Na naukę nigdy nie jest za późno, szczególnie jeśli chodzi o pływanie. Każdy z nas powinien być wyposażony w podstawowe umiejętności pływackie. Nie dość, że będziemy w stanie poradzić sobie w trudnej sytuacji w wodzie, to może zdarzyć się, że dzięki właściwemu przygotowaniu będziemy mogli uratować kogoś z opresji. W profesjonalnym aquaparku możesz zapisać się na lekcje nauki pływania, gdzie wyszkolony trener będzie pracował z tobą nad poszczególnymi technikami. Na miejscu znajdziesz również sprzęt, który pomoże ci perfekcyjnie opanować odrębne style. Przypominamy więc o jakim sprzęcie należy pamiętać podczas nauki pływania.

Nauka pływania dla dorosłych
We własnym zakresie, przed pójściem na basen, powinniśmy oczywiście pamiętać o kostiumie, okularach i czepku. Na miejscu zastaniemy akcesoria, które skutecznie będą wspierać naszą pływacką edukację. Do najczęściej używanego przyrządu należy deska do nauki pływania. Z reguły wykonywane są one z pianki, przez co mają właściwą wyporność i pomagają stabilizować nasze ruchy. Deski te, są odpowiednio profilowane tak, aby dopasować się do poszczególnych stylów pływackich, jak również różnych kształtów ciała. Chodzi o to, aby wybrać taką deskę, która pozwoli uzyskać szybkie i optymalne efekty w jak najkrótszym czasie oraz ułatwi naukę. Na basenie znajdziemy również specjalne bloki, wałki i inne elementy piankowe, które świetnie sprawdzają się w ćwiczeniach mających na celu poprawienie naszej koordynacji ruchowej w wodzie. Obecnie lekcje pływania bardzo często urozmaica się poprzez zastosowanie specjalnych drążków treningowych, pozwalających na szybkie opanowanie właściwych ruchów. Ostatnią rzeczą, jakiej warto używać, aby wspomagać i doskonalić swoje umiejętności pływackie są płetwy kaloszowe.

Nauka pływania dla dzieci
Z dziećmi sprawa wygląda trochę inaczej, ponieważ najczęściej lekcje pływania są też dla nich nauką tego, jak się zachowywać w wodzie oraz pozwalają się z nią w ogóle oswoić. Oczywiście często zdarza się, że wielu dorosłych w skutek jakiejś traumy dopiero w późnym wieku decydują się wejść po raz pierwszy do basenu czy jeziora, jednak omawiany tu sprzęt dotyczy głównie małoletnich uczniów. Do pierwszego kontaktu z wodą świetnie nadaje się mata do ćwiczeń rehabilitacyjnych z uwagi na swoje specyficzne właściwości. Poza wspomnianymi deskami, należy również wspomnieć o kołach, rękawkach i kamizelach, które pomogą utrzymać się maluchom na powierzchni. Zanim nasze szkraby zaczną pływać kraulem, muszą najpierw oswoić się z wodą i skoordynować swoje ruchy. W tajniki sztuki pływackiej świetnie wprowadzają dzieci piankowe makaroniki, czyli długie drążki, które pozwalają trenerowi prowadzić i kontrolować malucha, kiedy ten próbuje pływać.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 784

E-mail: kontakt@aquaparklesna.pl

Na stronie znajdziecie porady dotyczące najlepszych kierunków z atrakcjami wodnymi w Polsce i na świecie. Wskazówki na temat najlepszych aquaparków dla dzieci.