Zajęcia na rowerach w wodzie - jak to wygląda?

Lubisz jeździć na rowerze? Czemu więc nie spróbować rowerowej jazdy podwodą! Nigdzie nie osiągniemy takich wyników, jak właśnie na basenie, który oferuje aquacycling. Opór, jaki stawia woda podczas wykonywania ćwiczeń sprawia, że treningi są o wiele bardziej efektywne a do tego sprawiają dużo frajdy. Ciągły kontakt z wodą dodatkowo sprawia, że temperatura ciała jest kontrolowana i zwyczajnie czujemy się mniej zmęczeni podczas długotrwałego wysiłku. Wypróbuj tej innowacyjnej formy treningu cardio!

Aquacycling jest zupełnie nowym pomysłem na trening wytrzymałościowy, który łączy w sobie jazdę na rowerze stacjonarnym oraz ćwiczenia aerobowe. Można śmiało stwierdzić, że jest to jedna z przyjemniejszych metod na poprawienie kondycji i spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Poza tym ćwiczenia odbywają się w basenie, tak więc nie zgrzewamy się tak, jak przy bieganiu w parku w ciągu lata, tylko mimo upływającego czasu czujemy się wciąż orzeźwieni i gotowi do dalszego wysiłku. Nic tak nie doda nam energii i nie naładuje pozytywną energią jak przejażdżka rowerem pod wodą! Pozostaje tylko zapisać się na zajęcia i cieszyć dobrą kondycją.

Jak wygląda trening?
W zasadzie tak, jak brzmi – aquacycling to jazda na rowerze stacjonarnym w basenie. Są one jednak urozmaicone o dodatkowe zestawy różnych ćwiczeń, które wymuszają zmianę pozycji czy objęty kierunek jazdy. Do ćwiczeń puszczana jest głośna i dynamiczna muzyka, która motywuje nas do wysiłku i nadaje odpowiednie tempo. Uczestnicy zajęć będą trenować na specjalnie zaprojektowanych rowerach wykonanych ze stali nierdzewnej, które wykorzystują opór wody jako istotny element obciążenia w trakcie ćwiczeń. Aquacycling może trenować każdy bez względu na wiek. Tego rodzaju aktywność jest polecana szczególnie tym osobom, które przeszły jakieś urazy bądź mają problem z kręgosłupem. Zajęcia odbywają się w grupach i są koordynowane przez instruktora, który pokazuje kolejne zestawy ćwiczeń, określa tempo i mobilizuje wspólnie z muzyką do dalszej gimnastyki.

Co daje aquacycling?
Przede wszystkim pozytywnie oddziałuje na nasz organizm. Jazda na rowerze w wodzie to świetny pomysł na rozpoczęcie swojej przygody ze sportem dla osób, które nie potrafią jeszcze aktywnie spędzać wolnego czasu. Szybka muzyka, chłodząca ciało woda i lekkość jaką w niej odczuwamy sprawią, że szybko wkręcimy się w trening, podczas którego można spalić od 800 do 1200 kalorii w ciągu godziny. Ponadto aquacycling pozwala dotlenić organizm oraz zwiększyć wydajność pracy serca i płuc. Warto również podkreślić, że woda ma masujące właściwości, co jest wyjątkowo efektywną metodą walki z cellulitem. Dodatkowo zajęcia na rowerach w wodzie są wykorzystywane przy różnego rodzaju ćwiczeniach rehabilitacyjnych. Chodzi o to, że zanurzając się w wodzie nasze ciało, a zatem i stawy, stają się odciążone także nie ma ryzyka powstania jakichkolwiek urazów. Aquacycling to również świetny sposób na poprawienie wydolności oddechowej oraz sprawdzona metoda walki z żylakami. Tak, jak wszystkie ćwiczenia w wodzie, tak i jazda na rowerze w znacznym stopniu poprawia naszą kondycję i ogólne samopoczucie.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 784

E-mail: kontakt@aquaparklesna.pl

Na stronie znajdziecie porady dotyczące najlepszych kierunków z atrakcjami wodnymi w Polsce i na świecie. Wskazówki na temat najlepszych aquaparków dla dzieci.