Aquapark Zakopane - dlaczego warto?

Warto odnotować, że Podhale to nie tylko malownicze góry, czyste powietrze i zapierające dech w piersiach widoki. To właśnie tutaj znajduje się Aquapark Zakopane, który dostarcza swoim gościom niezapomnianych wrażeń. Wyobraź sobie wizytę w jacuzzi, przy jednoczesnym wpatrywaniu się w przepiękne górskie szczyty lub zjazd zjeżdżalnią z widokiem na pokryte lasem zbocza? To idealna odskocznia od codzienności i wymagających spacerów.

Po kilkudniowych wędrówkach szlakiem górskim warto zafundować sobie odrobinę relaksu i zabawy w wyjątkowo położonym Aquaparku Zakopane. Kto powiedział, że góry to tylko zdobywanie kolejnych szlaków? Wizyta w basenie pełnym atrakcji, urozmaici urlop i sprawi, że miłośnicy kąpieli wodnych będą w pełni usatysfakcjonowani. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla tych, którzy do Zakopanego wybierają się całą rodziną. Każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Odrobina wytchnienia
Niech wszyscy rodzice, podróżujący w wakacje z dziećmi. namalują sobie przed oczami obrazek, na którym po całym dniu wspinania się na szczyty i wędrówce nad Morskie Oko, relaksują się w jacuzzi. Brzmi kusząco? W zakopiańskim aquaparku dorośli znajdą dla siebie kilka atrakcji, które sprawią, że na moment zapomną o wesołym rodzinnym harmidrze. Każdy, kto chce zażyć słonecznej kąpieli wśród górskich szczytów z lampką orzeźwiającego napoju, może skorzystać z tarasów widokowych. W upalne dni można stąd podziwiać spektakularną panoramę Tatr, zażywając jednocześnie kąpieli słonecznej. Tarasy przystosowane są również na sezon zimowy i oferują rozgrzewające kąpiele w basenie termalnym. Natomiast o każdej porze roku można korzystać z relaksującego jacuzzi. W Aquapark Zakopane znajdziecie aż sześć wanien, które mieszczą kilka osób. Gorąca woda doskonale poprawia nastrój oraz zbawiennie wpływa na zdrowie i urodę, ponieważ stymuluje proces usuwania toksyn z organizmu. Wystarczy już kilkanaście minut bąbelkowej kąpieli, żeby poczuć wyraźne odprężenie. Warto również dodać, że jacuzzi pozwala szybko pozbyć się stresu, poprawia stan skóry, przyspiesza przemianą materii oraz neutralizuje różne dolegliwości i bóle. Szczególnie warto polecić taką kąpiel tym, którzy mają problem ze stawami i mięśniami, ponieważ jacuzzi przyśpiesza ich regenerację.

Rwącym potokiem
Chcesz poczuć się, jakbyś spływał naturalnym nurtem górskiego potoku? Wystarczy, że skorzystasz z jednej z bardziej obłędnych atrakcji Aquaparku Zakopane, jaką jest Dzika Rzeka o głębokości 1,3 metra. Spływ korytarzem wodnym do złudzenia przypomina ten, jaki odbywa się warunkach przyrody, między innymi przez to, że od czasu do czasu woda znacznie przyśpiesza oraz prze to, że samo koryto jest niezwykle kręte. Równie ekscytującą zabawę goście aquaparku znajdą na pięciu zjeżdżalniach, zapewniających moc wrażeń. Warto podkreślić, że dwie z nich to zjeżdżalnie rurowe, czyli zielona o długości 166,5 metrów, wysokości 16,7 metrów i maksymalnej prędkości 26 km/h oraz czerwona o długości 106 metrów i wysokości 12 metrów oraz maksymalnej prędkości 26 km/h. Pozostałe zjeżdżalnie – błękitna, żółta i niebieska – są mniejsze i przeznaczone dla młodszych gości.
 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 659 784

E-mail: kontakt@aquaparklesna.pl

Na stronie znajdziecie porady dotyczące najlepszych kierunków z atrakcjami wodnymi w Polsce i na świecie. Wskazówki na temat najlepszych aquaparków dla dzieci.